Azoknak, ajánlom ezt a túrós-kukoricapelyhes palacsinta, joghurtos málnával receptet, akik reggelire gabonapelyheket is szoktak fogyasztani és azoknak is, akik nem, mutatok egy elkészítési módot, hogyan lehet, olyan finom reggelit varázsolni egy kevés időráfordítással, ami a szervezetet elegendő energiával látja el, legalább délig. Ezt érdemes mindenkinek kipróbálni.
A teljes kiőrlésű gabona azt jelenti, hogy a magbél mellett a csírát és a maghéjat is megőrlik, így rostban és vitaminokban gazdag lisztet kapunk. A teljes kiőrlésű gabonákból készült termékek, amellett, hogy sok hasznos élelmi rostot, vitamint és ásványi anyagot (E-vitamin, B-vitamin, kálium, kalcium, magnézium, foszfor) tartalmaznak, csökkentik a rák, a cukorbetegség, a szívbetegségek, a magas vérnyomás és a magas koleszterin szint kialakulásának kockázatát. Ezen kívül elhízni is nehezebb tőle, mert már kevesebb mennyiségtől is jól lakunk és magas rostanyag tartalma, javítja emésztésünket is.
A receptekben én kukoricapelyhet használtam, de természetesen ez helyettesíthető más gabonapehellyel is. Használjunk teljes kiőrlésű gabonából készült termékeket, de arra ügyeljünk, hogy ezekből, ne az agyon cukrozott változatot válasszuk.
25 dkg zsírszegény túró
10 dkg teljes kiőrlésű, fehér tönkölyliszt
5,5 dkg natúr kukoricapehely
3 db tojás
3,5 dl tej
8 dkg vaj
5 dkg barna nádcukor
1 vanília rúd kikapart belseje, ha nincs, egy teáskanál vanília kivonat
2 teáskanál sütőpor
1 csipet só
1 nagy doboz (500g) natúr joghurt
40 dkg málna
3-4 evőkanál méz
Elkészítés:
A tojások sárgáját a cukorral, vajjal és a vaníliával habosra keverjük. Hozzáadjuk a túrót, majd a liszttel elkevert sütőport, a tejjel felváltva keverjük hozzá. Pár percig állni hagyjuk, majd beleforgatjuk a kukoricapelyhet, majd a tojásfehérjéket, egy csipet sóval, kemény habbá verjük és ezt is hozzáadjuk óvatosan a masszához.
Teflon serpenyőben, egy-egy merőkanálnyi tésztát elterítünk, elsimítjuk a kanál hátával kistányérnyi méretre, majd mindkét felüket, lassú tűzön, megsütjük. Ha a sütéssel nem akarunk vacakolni, könnyebb sütni, ha kihagyjuk belőle a cukrot, mert úgy kevésbé tapad. Viszont, megéri a fáradozást azt garantálom! A kukoricapehely, olyan finom ízt ad ennek a palacsintának, hogy nálunk a sima palacsinta az már nem is kell. Napi rendszerességgel kell gyártanom itthon 🙂
A töltelékhez: a joghurthoz hozzákeverjük a mézet, majd a málnát és megtöltjük vele a palacsintákat. De ha nincs éppen semmilyen gyümölcsünk, nagyon jól illik hozzá a fahéj is, egy kevés joghurttal megöntve.
Ha tetszenek a receptjeim az alábbi helyeken is megtalálható a Szilvásgombóc konyhája: a Facebookon, Pinteresten, Bloglovin’